بخش آفتاب اهواز اوقات شرعی طلوع آفتاب

بخش: آفتاب اهواز اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی یکشنبه 21 خرداد ماه سال 1396 هجری شمسی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری معرفی برنده جایزه آسترید لیندگرن

جایزه یادبود «آسترید لیندگرن» که گران‌ترین جایزه ادبیات کودک دنیا لقب دارد، در این دوره به «ژاکلین وودسن» ـ نویسنده آمریکایی ـ تعلق گرفت.

معرفی برنده جایزه آسترید لیندگرن

معرفی برنده جایزه آسترید لیندگرن

عبارات مهم : برنده

جایزه یادبود «آسترید لیندگرن» که گران ترین جایزه ادبیات کودک دنیا لقب دارد، در این دوره به «ژاکلین وودسن» ـ نویسنده آمریکایی ـ تعلق گرفت.

جایزه «آسترید لیندگرن» مشمول بر مبلغی پنج میلیون کرون سوئدی (بیش از 600 هزار دلار) را مشمول بر می شود. «وودستن» نویسنده ای است که نخستین اثر خود را در سال 1990 روانه بازار کرد. کتاب «رویای دختر قهوه ای» او که در آن خاطراتش را با زبان شعر سروده، جایزه ملی کتاب آمریکا را برایش به ارمغان آورد.

او تاکنون بیش از 30 کتاب مشمول بر رمان، شعر و آثار گرافیکی منتشر کرده هست. با این که «وودسن» کتاب هایی جهت بزرگسالان هم به نگارش درآورده، زیاد به خاطر آثارش در حوزه ادبیات کودک شهرت دارد. این نویسنده اوایل امسال میلادی عنوان سفیر ملی ادبیات کودک را از کتابخانه کنگره آمریکا دریافت کرد.

جایزه یادبود «آسترید لیندگرن» روز 28 می طی مراسمی در تالار کنسرت استکهلم به برنده این دوره اعطا می شود.

جایزه نقدی «آسترید لیندگرن» یکی از باارزش ترین جوایز ادبیات کودک و نوجوان دنیا است که دولت سوئد جهت بزرگداشت نام و یاد این نویسنده ادبیات کودک این کشور با نشانه ترویج ادبیات ناب کودکان و نوجوانان دنیا بنیان گذاری کرده است.

این جایزه هر سال به یک یا بیش از یک نویسنده، تصویرگر کتاب کودک، قصه گو، مروج و نهاد فعال در حوزه ادبیات کودکان و ترویج کتاب خوانی اعطا می شود. آثار و فعالیت های برندگان این جایزه باید دارای کیفیت بالای هنری و ارزش های انسانی ای باشد که «آسترید لیندگرن» به آن ها باور داشت.

معرفی برنده جایزه آسترید لیندگرن

ایسنا

واژه های کلیدی: برنده | جایزه | معرفی | نویسنده | جایزه نقدی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog